Published On: 2 Gusht, 2017

Miriam Peruzzi, menaxherja seksi që solli sulmuesin e Chievos në Korçë (Foto)

  • Miriam Peruzzi, menaxherja italiane, e ka transferuar Ali Sowe nga Chievo në skaudrësn e Skënderbeut nga Korça.

Prezantimi i Ali Sowe, i sulmuesit në pronësi të Chievos,  te Skënderbeu ishte dje lajmi i ditës në kampin Korç.

Mirëpo, një vëmendje të madhe mori agjentja e lojtarit. Risia ishte se Ali Sowe përfaqësohet, pikërisht nga italiania 35-vjeçare, Miriam Peruzzi

Kjo e fundit është e njohur në shtetin fqinj, si një zbuluese talentesh në vendet afrikane.

Bukuroshja italiane nuk ka munguar as dje në prezantimin e Ali Sowe, të cilin e zbuloi në Gambia dhe e transferoi më pas te Chievo në vitin 2012.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...