Published On: 17 Korrik, 2016

Mirësia

(Ushtarit Dardan Bekë Osmanajt)
Mirësia është matëse moti
themel i njerëzisë
porositi Zoti
për të mirën e gjithësisë!!

Mos vepro çfarë të vie n’kuti
mesazh i librave të shenjtë, t’Zotit
njeriu gjarpërit më lësho rrugën e luti
nga njerëzia e tij koha mbijetoi dhe i rodhi loti …….
……….
Mustafë Shabani 17.07.16 Emmendingen

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...