Published On: 24 Mars, 2016

Mirënjohje NATO-s, lavdi prijësve që na shpëtuan!

 

MUHAMET HAMITI

Mirënjohës përjetë ndaj NATO-s, aleancës ushtarako-politike veriatlantike që u doli në krah shqiptarëve dhe Kosovës në ditët më të liga të historisë moderne përballë politikave gjenocidale të Millosheviqit dhe të serbëve që përkrahën xhelatin e Ballkanit me shumicë të pashembullt. Lavdi politikanëve me bindje si Bill Clinton e Tony Blair që për fatin tonë qenë prijës të demokracive perëndimore që udhëhoqën ndërmarrjen për shpëtimin tonë nga shfarosja! Lavdi Ibrahim Rugovës, Presidentit tonë historik, njeriut që punoi me durim, përkushtim e devotshmëri – dhe fitoi – besimin e kombeve që hynë në luftë me barbarinë serbe – siç e quante Presidenti francez Jacques Chirac – për të shpëtuar shqiptarët, që po përjetonin kalvarin në fund të mileniumit të kaluar! Lavdi luftëtarëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës! Në përkujtim të 1999-shit, vitit të tmerrit dhe të mrekullisë. Sot, më 24 mars, kur si sot para 17 vjetësh, në kthetrat e tmerrit, shpresuam për mrekullinë që ndodhi më 12 qershor 1999.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...