Published On: 20 Prill, 2016

Miratohet projektligji për parandalimin e pastrimit të parave

Qeveria e Kosovës ka miratuar projektligjin për parandalimin e pastrimit të parave dhe luftimit të terrorizimit dhe financimit të ti,

Me këtë rast, ministri i Financave, Avdullah Hoti tha se kjo po bëhet sipas direktivave më të reja të Bashkimit Evropian të vitit 2015.

Nga ana e tij, kryeministri Isa Mustafa ka deklaruar se ky projektligj iu ndihmon si Qeveri në luftën për luftimin e korrupsionit, si dhe terrorizmit dhe financimit të tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...