Published On: 16 Shkurt, 2016

Ministrit Arsim Bajrami i vie keq për rektorin Zejnullahu

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami përmes një komunikate ka falënderuar rektorin e dorëhequr Ramadan Zejnullahu për rolin dhe kontributin e tij në udhëheqjen e UP-së.

“Me keqardhje pranova njoftimin për dorëheqjen e rektorit të Universitetit të Prishtinës ‘Hasan Prishtina’, Ramadan Zejnullahu. Duke e kuptuar dhe respektuar drejt këtë vendim, në emër të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë dëshiroj ta falënderoj Zejnullahun për rolin dhe kontributin e dhënë gjatë rreth dy viteve të udhëheqjes së Universitetit të Prishtinës.

Padyshim, që energjia dhe reformat e nxitura nga menaxhmeti i udhëhequr nga rektori Zejnullahu me ekipin e prorektorëve të tij, duhet të zhvillohen dhe avancohen më tutje nga stafi akademik dhe studentët e Universitetit të Prishtinës”, thuhet në komunikatën e ministrit Bajrami.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...