Published On: 6 Gusht, 2016

“Ministria e Financave bllokon prej 10 muajsh rrogat e mjekëve të burgjeve”

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se prej 10 muajsh mjekët në spitalet e burgjeve nuk kanë marrë rrogat dhe kjo pas një kapriçoje të ministrisë së Financave.

Shkrimi i Berishës

Mjeku dixhital denoncon:

Ministrin e financave qe ju ka bllokuar pagat! sb

“Zoti Berisha,ne qe po ju shkruajme jemi nje grup mjekesh specializante te Ministrise se Drejtesise qe kemi filluar specializimin afatgjate ne fushen e mjekesise ne Shkurt 2015 duke lidhur dhe nje kontrate 4 vjecare. Arsyeja qe po ju shkruajme eshte mospagesa prej 10 muajsh nga Ministria e Drejtesise dhe Drejtoria e Burgjeve si drejtori varesie me preteksin e nje VKM-je e cila ne rastin tone po zbatohet me dy standarte pasi specializantet e Ministrive te tjera po vazhdojne te paguhen rregullisht ne baze te se njejtes VKM. Ju lutemi te beni publike problemin tone pasi nga Ministria e Arsimit dhe e Drejtesise ne njefare menyre eshte dhene ok per pagesen tone ndersa Ministria e Financave vazhdon me kapricot e veta.

Ne punojme cdo dite 8 ore,bejme dhe mjek roje dhe nuk paguhemi prej 10 muajsh. Ne kemi familje, qera per te paguar, drita, uje, taksa per te cilat nuk don tja di njeri. I jemi drejtuar me shkresa ministrave, kryeministrit, avokatit te popullit dhe nuk kemi mare zgjidhje.Me respekt mjeket specializante.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...