Published On: 2 Shtator, 2016

Ministri i ri i MPB-së në Maqedoni ka përdorur CV-në e një shqiptari për tu emëruar ministër (Foto)

Ministri i sapozgjedhur i MPB-së Oliver Andonov nga OBRM-PDUKM do të qëndroj vetëm sot si ministër pasi prej sonte duhet të votohet qeveria kalimtare dhe do të zëvëndesohet nga Oliver Spasovski i LSDM-së, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Habia nuk qëndron në mandatin e tij një ditësh pasi kjo është lëvizje politike nga partitë nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinos që kanë rënë dakord të ketë qeveri kalimtare.

Çudi është tentimi i tij për të gënjyer opinionin dhe për të paraqitur të kaluarën e tij profesionale nëpërmjet një biografie (CV) të profesorit universitar Shpëtim Latifi.

Kjo shihet edhe në CV të cilën e ka dorëzuar në Qeveri. ”Curriculum vitae of Shpëtim Latifi” shkruan në fund të çdo CV-jë që Andonov e ka përdorur si të veten./Telegrafi/

CV 1

CV 2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...