Published On: 22 Prill, 2016

Ministri i Punës dhe Mirëqenjes Sociale keqpërdori 602,635 € (DOKUMENT)

Pavarësisht se Auditori i Përgjithshëm ka konstatuar se janë mbi 600 mijë euro të keqpërdorura nga ish-ministri i Punës dhe Mirëqenjes Sociale, Nenad Rashiq, askush deri më tani nuk është marrur me të. Pavarësisht se Prokuroria e Shtetit është e obliguar të fillojë hetime në bazë të gjetjeve të Auditorit të Përgjithshëm, një gjë e tillë ende nuk po ndodhë, edhe pse përditë flitet për luftë kundërkorrupsionit në çdo nivel.

Raporti i auditimit sa ka qenë ministër Nenad Rashiqi, ka gjetur se janë bërë mbi 600 mijë euro keqpërdorime, nga paraja publike, shkruan Infokusi.com.

Përfitues publikë dhe individual me 602,635€ janë mbështetur vetëm me vendim të Ministrit, pa patur ndonjë kontratë apo marrëveshje ku do të specifikohej natyra e veprimtarisë dhe qëllimi i alokimit të këtyre mjeteve konform objektivave të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenjes Sociale.

Raporti voluminioz i Auditorit të Përgjithshëm ka konstatuar se vlera prej mbi 600 mijë eurosh është keqpërdoruar nga ish Ministri Nenad Rashiq, gjatë kohës sa ai ishte ministër i qeverisë së Hashim Thaqit, duke mos i mbështetur këto shpenzime të parasë publike në asnjë lloj kontratë apo marrëveshje me këto kompani dhe individë./INFOKUSI.COM/1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...