Published On: 3 Gusht, 2017

Ministri i Brendshëm Demiraj: Zjarrëvënia e qëllimshme rrezikon sigurinë kombëtare

Shqipëria në ditët e fundit në pjesën më të madhe ka qënë e përfshirë nga flakët.Nga veriu në jug vendi janë djegur me mijëra hektarë tokë.

Lidhur me këtë situatë ka reaguar edhe Ministri i Brendshëm Teknik, Dritan Demiraj.

Në një status në FB ai shkruan se zjarrvënia e qëllimshme rrezikon sigurinë kombëtare dhe se të gjitha strukturat po punojnë për të vendosur situatën nën kontroll

Statusi në Facebook:

I nxehti ka bërë që me vendin tonë për tashmë dy muaj të ketë shumë zjarre.

Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave civile, zjarrfikësit, policia e shtetit, forcat e armatosura, bashkitë, prefekturat po punojnë natë e ditë për të vendosur situatën nën kontroll.

Inkurajoj të gjitha këto struktura që po luftojnë me zjarret në çdo cep të territorit për të shpëtuar njerëzit dhe pasurinë kombëtare.

Zjarrëvënia e qëllimshme rrezikon sigurinë kombëtare.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...