Published On: 11 Shkurt, 2016

Ministri Arsim Bajrami ka një lajm të mirë për studentët që kanë diplomuar në Shqipëri!

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami u ka dhënë një lajm të mirë të gjithë atyre që kanë diplomuar dhe që janë duke studiuar në universitetet private në Shqipëri. Ai ka theksuar se Brenda pak ditësh do të nxirret udhëzimi administratic që do ta rregulloj këtë çështje, raporton Gazeta Blic.

“Për shkak se ka pasur shumë dyshime për mënyrën se si janë dhënë diplomat në universitetet private, prandaj për secilin rast individualisht, NARIC-u do të vendos”, tha Bajrami.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...