Published On: 7 Mars, 2016

Ministri Abrashi, “qoftëlargu” Qosja

  • ​Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Arban Abrashi, ka reaguar ndaj deklaratave të akademik Rexhep Qosjes, duke e quajtur ai që në diskursin popullor njihet si djall. Ndonëse nuk e ka përmendur emrin e tij, Abrashi ka lënë të kuptohet se ka replikuar me Qosjen, kur thotë se “e degdisi populli i Kosovës me votë në zgjedhjen e para pas luftës”.

Ja postimi i plotë i Abrashit:

Qoftëlargu paska dal nga errësira e historisë ku e degdisi populli i Kosovës me votë, në zgjedhjet e para pas luftës.

Qoftëlargu sonte s’la gjë pa thënë në çapitjet e tij të fundit për të “shijuar” edhe një gjakderdhje ndërshqiptare.
Me këtë mizantrop duhet të veprojmë thjeshtë, shpërfillje!
Me të sha i keqi është shenjë e mirë!

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. demush ademi thotë:

    Abrash i vogël, shum i vogël të kritikosh dikend, aq më pak Rexhep Qosjën

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...