Published On: 11 Shkurt, 2016

Ministri Abrashi në vizitë zyrtare në Francë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, zhvilloi takim me homologen e tij, Myriam El Khomri, ministre e Punës, e Punësimit, Aftësimit Profesional dhe Dialogut Social, në Qeverinë e Republikës së Francës.

Në takim u diskutua për mundësitë dhe bashkëpunimin në mes dy vendeve dhe përkrahjen e Francës për MPMS-në, kryesisht në fushën e punësimit dhe aftësimit profesional.

Ministri Abrashi dhe ministrja El Khomri, u zotuan që gjatë muajve në vijim të shkëmbejnë vizita teknike dhe të përgatiten për Samitin e Parisit në korrik ku theks i veçantë do t’i jepet zhvillimit të kapitalit njerëzor dhe fuqizimit të rinisë.

Ministri Abrashi do të takojë edhe zyrtarë tjerë të lartë nga Ministria e Jashtme Franceze dhe deputetët e grupit për miqësi Francë – Kosovë nga Asambleja Kombëtare e Francës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...