Published On: 1 Shkurt, 2016

Ministër apo stilist? Kur Tahiri merret me kopsat e policisë (Foto)

  • Ministër apo stilist? Kur Tahiri merret me kopsat e policisë

Ministri i brendshëm Saimir Tahiri i ka befasuar të gjithë sot, kur nëpërmjet një prezantimi publik që zgjati mbi një orë, u paraqit në rolin e një show-mani apo stilisti, ku me një mikrofon të inkorporuar u mor me prezantimin e uniformave të reja të policisë, deri në detajin më të imët, duke ia kaluar edhe vetë kryeministrit Rama, që i ka fort për zemër estetizmat stilistike.

Sipas Tahirit, “edhe detajet kanë vlerë, ndaj në çdo kopsë të uniformës është ruajtur elementi i Përkrenares së Skënderbeut, deri në rripin e sipërm të kapeles që është ruajtur po ky element, përkrenarja. Karakter dallues është shqiponja”.

“Ka pasur në historinë e uniformave disa modele, po ne menduam të zgjidhnim njëtrajtshmërinë në trajtimin e këtyre elementeve, ndaj përzgjodhëm një përshkrim të stilizuar të shqiponjës me përkrenares dhe doli një derivat i shqiponjës së vitit 1922. Dhe në pantallona dhe në disa elementë të kapeles është përzgjedhur shiriti i kuq si risi, që ka qënë dhe rikthehet,” – ishin disa nga batutat e Tahirit.

Nga ministri i Brendshëm do të pritej që të ishte në ballë të punëve të diskasterit të tij në luftën kundër krimit në vend dhe që t’ia linte zanatin e rrobaqepësve dhe të stilistëve, atyre që iu shkon më tepër për shtat.

Tahiri4Tahiri3Tahiri1Tahiri

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...