Published On: 7 Shtator, 2016

Mimoza Kusari paralajmëron: Shumë shpejt formohet partia e re

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka paralajmëruar serish themelimin e një partie të re politike, ndonse serish nuk ka dhënë detaje shtesë në lidhje me të.

“Të jeni të sigurt se një projekt i ri politik do të vij shume shpejt”, ka deklaruar Kusari-Lila në ‘Info Magazine’.

“Te tjerat do të behën publike shumë shpejt”, deklaroi iniciatorja e subjektit të ri politikë që tashmë ka treguar se do ta themelojnë bashkë me ish-deputetin e LVV’së Ilir Deda.

Kusari-Lila e cila si pjesë e AKR’së fitoi udhëheqjen e Gjakovës, në zgjedhjet e fundit, u përgjigje me “kurrë” kur u pyet rreth spekulimeve se ajo mund ti bashkohet PDK’së, përcjell Gazeta Express.

Mimoza Kusari-Lila në Klan Kosova shtoi se shtoi se ka një entuziazëm të madh për projektin e saj të ri politik, duke treguar se është e hapur për të bashkëpunuar me kuadrot e reja në themelimin e saj. /GazetaExpress/.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Kjo znj.e re edhe mund te jete entuziaste per formimin e nji subjekti te ri politik por, qe ne fillim po i theme se parti me te mire se LDK nuk ka por, vetem nese nga kjo parti largohen disa parazit, disa uzurpator te meritave te te tjereve , disa brylagji e disa radio Mileva dhe , LDK do te filloje te funksionoj si duhet e kur LDK funksionon ashtu si duhet edhe shteti funksionon si duhet.Gjdo gje tjeter eshte humbje kohe e nderuar znj.Mimoza, e koha eshte ajo me e shtrenjta qe po i vidhet ketij populli e jo miljonat qe i ka grabit dhe po i grabit ” pronto “.E partia e juaj e re nuk besoje se mund ti rezistoj ketij klani.LDK ka dhene prova sa te duash se eshte rezistuese dhe me shtetndertim dhe sundim te ligjit si del kushe perpara por , vetem me kusht qe e permenda me larte.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...