Published On: 9 Korrik, 2016

Mimoza Kusari-Lila, rrëfen konceptin e ri politik (VIDEO)

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusar-Lila, në intervistën dhënë për emisionin “Personale” të TV Dukagjinit, ka kërkuar që të gjithë personalitetet që e mendojnë politikën në shërbim të qytetarëve dhe jo të individëve apo grupeve të interesit, t`i bashkohen përpjekjes për të ndërtuar një koncept të ri politik në kuadër të një iniciative të re.

Ajo ka thënë se subjekti i ri nuk duhet të jetë i saj apo i Ilir Dedës, por i njerëzve që duan ta zhvillojnë Kosovën dhe e kanë kuptuar se partitë aktuale nuk kanë kapacitete ta bëjnë një gjë të tillë.

Tek ka folur për rolin e liderëve të tjerë politikë, Kusari-Lila ka thënë se Behgjet Pacolli është kapitull I mbyllur, se Ramush Haradinaj nuk ka vizionin që i duhet Kosovës dhe se Albin Kurti është surrealist.

Kusari-Lila ka thënë se gjatë gjithë karrierës së saj është raportuar shumë herë se do të jetë pjesë e PDK-së, gjë që asnjëherë nuk ka qenë në planet dhe bindjet e saj.

“Unë asnjëherë nuk kam shkelur në PDK dhe asnjëherë nuk ka qenë pjesë e bindjeve ose planeve të mia kjo parti”, ka thënë Kusari – Lila.

Për këto dhe të tjerat shikojeni intervistën në linkun e mëposhtëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...