Published On: 15 Janar, 2016

Mimi Kodheli ngre dolli me raki dhe… flet për dashurinë

“Të paçim! Të paçim!”,- ia ktheu ministrja urimin burrave të Gjorgozës, ndërsa i përshëndeste me kokë, një nga një, mbi urën e fshatit.

Frynte erë acar dhe një gotë raki ishte ajo që duhej. E trokiti gotën edhe me dy të tjerë, që e ruanin me sy, nëse ministrja do ta kthente pijen.

Por Mimi Kodheli duket se e ktheu gotën, sa për të thënë. Bëri sikur e piu dhe i përmendi dashurinë burrave të Gjorgozës.

“E mirë rakia…e dashur. Qenka bërë me dashuri!”,- i tha një plaku që e shoqëronte përgjatë ecjes mbi urën e re të fshatit, në qarkun e Fierit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...