Published On: 7 Janar, 2016

Milot Rashica vlerësohet shumë në Itali

World’s got talent: Milot Rashica, xhevahiri i ri i Vitesse-s. Ky është titulli i përdorur në Itali, në rubrikën dedikuar talentëve të rinj të futbollit europian.

Një profil i plotë i talentit të Kombëtares Shpresa të Shqipërisë, nga hapat e parë të karrierës në Vushtrri, te transferimi i bujshëm në radhët e Vitesse-s dhe debutimi fantastik në një prej ligave më të rëndësishme të kontinentit.

Rashica cilësohet një prej të rinjve premtues më interesantë në Eredivisie-n holandeze, ku në 21 ndeshje ka koleksionuar 6 gola dhe 2 asist. “Nuk ka dyshim që këto shifra janë të destinuara të rriten”, theksohej në profilin dedikuar 19-vjeçarit kuqezi.

Mes cilësive të Rashicës vlerësohen bagazhi teknik; shpejtësia, që e bën thuajse të pakapshëm për rivalët; inkursionet nga krahët drejt qendrës; aftësia për të sulmuar hapësirat dhe për të shërbyer shokët në zonën kundërshtare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...