Published On: 28 Shkurt, 2016

Militantët e frustruar të LDK-së demoluan zyrat në Kodër të Trimave, duan ballafaqim me Ismet Beqirin

Sonte janë sulmuar zyret e LDK-së në Istog, Gjakovë, Kodër të Trimave në kryeqytet dhe selia qendrore e kësaj partie në Prishtinë.

Veriu.info mëson se zyret e LDK-së në Kodër të Trimave (ish Vranjevc), janë demoluar pikërisht nga militantët e kësaj partie, të cilët janë shumë të revoltuar me deputetin Ismet Beqiri, i cili vjen nga kjo pjesë e kryeqytetit.

Burime të Veriu.info bëjnë të ditur se këta militantët të LDK-së janë shumë të frustruar, të cilin po e presin Ismet Beqirin afër zyreve të LDK-së në Kodër të Trimave për t’u ballafaquar fizikisht me të.

Këto sulme janë rezultat i pakënaqësisë së një pjese të elektoratit të LDK-së, ndaj deputetëve të kësaj partie të cilët e votuan Hashim Thaçin për president.

Edhe më 22 nëntor 2014 këto zyre ishin demoluar, pasi që LDK atëherë kishte lidhur koalicion me PDK-në.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...