Published On: 5 Maj, 2016

MILET PËR STUDIM!

U gëzuam marrëzisht me pranimin e Kosovës në UEF-a dhe me Rekomandimin për vizat. U gëzuam aq shumë, saqë i harruam në tërësi pasojat dhe kushtet. Vallë, përveç ratifikimit të kufirit me Malin e Zi, luftimit të krimit dhe korrupsionit të organizuar, ku mbetën dy çështjet kryesore: Statusi i Komunave Serbe dhe përgjegjësia e kryekriminelëve para Gjykatës Speciale? Apo, ndoshta mund të konsiderohen si punë të kryera? Cilat janë faktet në kontekst të këtij konstatimi: 1. Ekipi negociues kosovar, këto dy marrëveshje, i konsideronte para konfirmimit zyrtar të Bashkësisë Evropiane si punë të kryera dhe 2. Se Hashim Thaçi, gjithashtu para këtij konfirmimi, i ftoi në takim ambasadorët evropianë në shenjë falënderimi. Kjo është fitorja historike e Kosovës. U tha se merita është edhe e popullit. Jo, unë përsonalisht, asgjë këtu nuk e pranoj si timen. Këto marrëveshje, duke marrë parasysh edhe migrimin e popullatës si pasojë, i konsideroj, jo vetëm të rrezikshme, por thjesht armiqësore!

Prishtinë, 5. 5. 2016, N.F. QEHAJA

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...