Published On: 16 Shkurt, 2016

Milano, aktivistë kuqezi protestojnë para Konsullatës Shqiptare/ AK: Emigrantët shqiptarë janë të vetmit në Europë që s’votojnë (Video-Foto)

Aleanca KUQeZI ka zhvilluar një protestë ndryshe para Konsullatës Shqiptare në Milano.

Dhjetra aktivistë “kuqezi” me plisa në kokë dhe flamuj kombëtarë kanë protestuar në kërkim të drejtës së votës elektronike për shqiptarët që jetojnë në emigracion.

Protestuesit e AK-së kanë hedhur parulla të tipit: “25 vjet pa votuar, PS dhe PD kanë mashtruar”.

Drejtuesi i kësaj proteste ka qenë kreu i Aleancës KuqeZi, Kreshnik Spahiu.

Emigrantët që i janë bashkuar protestës së AK-së në Milano mbanin plisa në kokë  dhe flamuj kuqezi në duar.

Lideri i AK-së, Kreshnik Spahiu në protestë theksoi se emigrantët shqiptarë janë të vetmit në Europë që s’votojnë.

Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se protesta e AK-së tek Konsullata në Milano e rrethuar nga policia italiane.

Mësohest se Aleanca Kuqezi po organizon protesta të emigrantëve nëpër disa vende të Europës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...