Published On: 30 Maj, 2017

Milani gati për një goditje dyshe, Rodriguez e Biglia afër kuqezinjëve

Pas zyrtarizimit të Mateo Musacchios, Milani është duke punuar fuqishëm edhe për blerjet e reja.
Situata e Franck Kassiet mbete ende e paqartë, pasi ai do tu nënshtrohet edhe disa testeve të reja mjekësore.

Por blerje me e re në horizont duket ajo e Ricardo Rodriguez i cili dëshiron të bashkohet me Milanin.

Agjenti i lojtarit ka thënë se bisedimet janë ndalur shkaku që Wolfsburg kishte ndeshjen e Play-offit.

Sipas tij kjo marrëveshje do të kryhet shumë shpejtë.

Ndërkohë, menjëherë pas zyrtarizimit të blerjes së Musachio dhe afrimit shumë të afërt të Keisse, Milan dëshiron ta mbyllë edhe blerjen e Biglia nga Lazio.

Kapiteni i Lazio, kur të kthehet nga kombëtarja e Argjentinës do të shkojë në Milanello për të firmosur kontratën me 3.5 milionë euro më sezon, një milion më shumë sesa merr aktualisht.

Në arkat e Lazio do të shkojnë 15 milionë euro. /Telegrafi/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...