Published On: 16 Janar, 2016

Milani e kërkoi gjatë, por Witsel është pranë Romës

  • Mesfushori belg, Axel Witsel ka shprehur dëshirën tij të kamotshme për të luajtur në Serie A, dhe ajo dëshirë mund të bëhet realitet.

Ishte skuadra e Milanit ajo që e kërkoi më shumë se një vit mesfushorin dhe nuk e arriti dot.

Por për Witselin tani është një klub i ri që ka dalë në skenë dhe që po e kërkon me ngulm.

Fjala është për Romën e cila pas ardhjes të Luciano Spalletit në krye të skuadrës po tenton transferimin e mesfushorit të Zenitit.

Spalleti e njeh mirë Witselin pasi e ka trajnuar në Zenit dhe e dëshiron në Romë për një shumë rreth 20 milionë euro.

Në rast transferimi të tij tek Roma, atëherë mesfusha e ‘Giallorosëve’, padyshim se do të ishte ndër më të mirat në Evropë me Nainggolanin, De Rossin, Strotmanin, Pjanicin dhe Witselin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...