Published On: 13 Qershor, 2016

Milaim Zeka, Vetëvendosje hipokrite, më mirë me gjujt vo në veri me 23 000 aktivistët e saj

Kosova mundet mu krenu vetm me nje sen, mu turperu me 100

Milaim Zeka

Krenaria e pare, eshte hajnia e parase publike, dhe mundesia mu ba milioner pa punu kurr ne jete. Ose duke punu me nje rroge mesatare 700-1000 euro, kurse ne banke ke miliona.

Po te shikosh raportet qe i kemi publikuar ne gazetaret, sidomos ato raporte qe dalin nga vetdeklarimi i funksionareve te Kosoves, deri tek kryetaret e komunave te varfera, del se te gjithe jane milioner. Milioner pa punu kurr ne jeten e tyre.

Me fole kah del shpirti, po ta analizosh si hapesire gjeografike Kosoven, kur dihet se eshte vetem 10500 km katror, me te vertete po na del se jemi me te pasur se sa Kuvajti.

Bashke me keta milionera, ndoshta edhe ma shume, me pengoi kjo hipokrizia e VV, e cila paska dale me nje komunikate te nxehte, ku i paska ba thirrje qeverise te Kosoves, per me ndale kolonizimin ne veriun e Mitrovices.

Duhet me qene teper idiot per me i besu nje komunikate te tille se eshte e sinqert, ashtu sikurse duhet me kane dy here idiot me votu per ata qe jane pasuru duke vjedhur parane publike.

Keta te VV po thojne se i kane 23 000 aktivist, prandaj mire ish kane me i aktivizu e me dale edhe andej me gju kapak me vo, ose me marre ndonje akcion, e mos me ba hajgare me qytetare permes deklaratave, qesharake, te mbushura me patriotizem te vezeve te prishura, sepse ju e dini ma mire se sa ne, qe per kete qeveri, Serbia me ju tek, bash midis Ures te Ibrit ndertone nje kishe te madhe ortodoxe, ose ndonje harem te grave.

Kjo qeveria, ashtu sikurse edhe ato para kesaj, kane qene veq me u pasuru per vete, edhe me ba ne opinion sikur nuk po ja ndine per Serbine, po ne fakt, mos me qene shtetet mike te shqiptareve, ato te Bashkimit Evropian, ne krye me SHB te Amerikes, po te baje be, edhe Prishtinen e kishit pa me lagje te koloneve serb…

Ne jemi ba bash si gomari. E kish pas hanger ujku bytheve, e ky thojke ishalla jam anderr…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. haku thotë:

    Z. Milaim, nuk eshte koha per shkrime te tilla.Me mire eshte t’i leme anash hajnat e hipokritet e te versulemi ne ceshtjen tone ende te pazgjidhur.Ti din ta perdoresh penen dhe ke mundesi per kete ne vend te veve versuluju nje dokumenti i cili mund te anulohet.Aktivizo gazetare e jurist edhe jurist e ekspert te huaj dhe mesyjani dokumentit “Agrarna Reforma” ose Zakon o agrarnoj reformi te Serbis apo Jugosllavise se Pare me te cilin iu eshte marre toka vetem joslaveve:shqiptreve, boshnjakeve, maqedonaseve,italianeve etj.Me kete ligj kolonizohen tokat e shqiptareve ne Kosove, Maqedoni e Mal te Zi. Ligji ka 1001 elemente me te cilat mund te anulohet edhe pse ka kalua mjafte kohe. Ligji eshte plotesisht diskriminues e genicidial ne sherbim te kolonizimit.Anulimi i ketij ligji e ndrron situaten tersisht edhe per ceshtjen e ndertimeve koloniste. Mendoj se kam te drejte!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...