Published On: 20 Mars, 2016

Milaim Zeka: Unë e di kush e “kërcënoi” Vehbi Kajtazin, nuk është Kryeministri!

  • Gazetari problematik Milaim Zeka ka reaguar ndaj kërcënimeve që kryeministri Isa Mustafa i bëri ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi. Ai në një shënim në Facebook, thotë se raste të tilla duhet të paraqiten në polici, dhe se sipas tij, është bërë epidemi e gazetarëve që rastet e tilla t’i bëjnë të mëdha.

Postimi i plotë i Milaim Zekës në Facebook:

“Vehbi Kajtazin e ka “kërcënuar” gazetari i RTK-së?!

Ky shkrim le te mirret si humor i zi

Sot u dha nje lajm, qe eshte lajm, dhe nje lajm qe nuk eshte lajm, ose qe mundet me qene rren (genjeshter).

Lajmi se vellai i kryeministrit kishte kerkuar azil ne dy vende te Bashkimit Evropian, perbente lajm. Lajmi se Isa Mustafa, permes viberit, e ka kercenuar kolegun Kajtazi, as nuk eshte lajm, as nuk duhet te merremi me “lajme” te tilla.

Po me duket sikur eshte bere nje epidemi e disa gazetareve qe ti publikojne keto biseda. I njejte ishte lajmi per ish ministrin Hoxha, ku pati tendenca qe rasti te dergohet edhe ne shoqaten e gazetareve, per nje denim publik.

Imagjinoni ju lutem se sa kercenimet, madje edhe publike, i kam marre pas berjes publike te listes me ata qe eventualisht do te akuzohen nga Gjykata Speciale. Lloj-lloj kercenimesh, fyerjesh, sulmesh fizike, po pikerisht per kete e ndieja veten gazetar.

Imagjinoni sikur ne kete “kercenim” te del qe eshte perfshire Gezim Bimbashi i RTK se. Ai flet identik sikur Isa Mustafa. Flet identik sikurse une. Me nje rast, ne Univerzitetin AAB, kishte nxjerre disa profesor per kafe, duke me imitu. Ne mesin e tyre edhe Rrahman Rrahman Paçarizin, E disa te tjere.

Rastet e tilla nuk publikohen, po paraqiten ne polici, nese konsiderohen serioze. Kercenimi i kryeministrit, apo ndonje politikani tjeter, nuk duhet marre seriozisht, perpos si nje vertetim te punes tone te mire si gazetare.

Edhe Meuci na kercenoi te gjitheve, madje publikisht, edhe nuk u bs nami, madje pati shume pak reagime!” (sic) ka shkruar Zeka në facebook.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ILIRIDA ISMAILI thotë:

    TE LUMTE ZEKE PER KETE SHKRIM , EDHE UNE NUK E BESOVA QE KRYEMINISTRI KA KERCNUAR ATE ‘FARE’ GAZETARI ……,

    Përgjigjiuni
    Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...