Published On: 30 Janar, 2016

Milaim Zeka, pse qeveria rimburson pacientët në dy spitale, që janë pistat kryesore të krimit?!

Jam 100 perqind me Kryeprokurorin Lumezi

Kosova- vendi i paradokseve

Kam disa dite qe po shkruaj rreth qendrimit absurd te kardiologeve te Kosoves, te cilet, direkt jane kunder hetimeve te prokurorise, por indirekt qenkan ndier te fyer, pse kryeprokurori Lumezi, paska treguar qe ata po hetohen.

Para dy diteve, Ministrit te Shendetesise, Imet Rrahmanit, i bera nje ftese qe te vinte tek emisioni im, Parrotlla, qe te bisedonim rreth gjendjes alarmante dhe absurde lidhur me bojkotin e kardiologeve.
Ministri, pasi qe i tregova edhe dy pyetje lidhur me spitalin Eda dhe spitalit Turk, se si ka mundesi qe Mistria bene rimbursimin e pacienteve per dy spitale, te cilat tani me jan pistate kryesore te krimit ne shendetesi?! Pra, si ka mundesi qe parate publike t u jipen ketyre dy spitaleve, edhe pse ato jane nen hetime, ai nuk pranoi te vinte ne emision, por me tha nje dicka te çuditeshme, qe per hire te etikes, kurr nuk do ta beja publike, po te mos e kishte bere vete ministri. Pra, Ministri, me tha se kishte kerkuar takim me Kryeprokurorin, qe ta zbuste situaten.
Tani, domosdo me lindin keto pyetje: A do duhej ministri te jap doreheqje?
A ka ky minister ndonje keshilltar qe do duhej t i tregonte se vetem anderr me pa nje minister ne vendet demokratike me taku Kryeprokurorin per raste hetimesh, direkt do te shkarkohej, nese ai nuk vetshkarkohet.
A po e kuptoni more qe edhe opozita ja ka huqe. Per kete duhet protestuar, po ku te protrstojne, ku edhe keta gjithe diten e gjithe naten perzihen ne punet e prokurorise dhe te gjykatave.
Refuzimi i Kryeprokurorit Lumezi qe te takohet me Ministrin Rrahmani eshte dinjitoz. Ate duhet pershendetur dhe perkrahur.
Ishalla nuk liget Lumezi…

Harrova te them krejte ne fund, se kjo qe shkrova, nuk perbene lajm per mediat tona!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...