Published On: 22 Janar, 2016

Milaim Zeka: Pse nuk kam shkruar për Ibrahim Rugovën?!

Gazetari dhe publicisti Milaim Zeka ka folur me rastin e 10 vjetorit të vdekjes së Presidentit Ibrahim Rugova.
Ai ka thënë se shumë herë është akuzuar pse nuk po shkruan asnjëherë për presidentin Rugova.

Ja përgjigja e tij:

Pse nuk kam shkruar sot per Ibrahim Rugoven?!
Shume ma kane bere kete pyetje. Po qysh me shkru more, kur po shkruajne ata qe e kane lene rrugeve, pa ia pagu hotelin, biletat. Ata qe ia kane nderpre lidhjet e telefonit. Ata te cilet e kane quajtur te semure mental. Ata qe e kane futur ne lista per ta vrare. Ata qe kane dhene pare per ta vrare ate dhe Fehmi Aganin.
Po shkruan dhe po flet edhe Sali Berisha ma, qe bashke me Bujar Bukoshin, me pas pase fuqi, edhe mbi qiellin e Shqiperise nuk do ta linin te fluturonte.
I mjeri Rugova se kush po flet per te, e i lumi ai sa shume ka bere per pavaresine e Kosoves, ne rrafshin politik..

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...