Published On: 4 Shkurt, 2016

“Milaim Zeka po luan pingpong me ne, ankohet EULEX-i”

Dje, në Gjykatën Themelore të EULEX-it në Mitrovicë është mbajtur seancë gjyqësore ndaj gazetarit Milaim Zeka, i cili akuzohet për veprën penale: “Shkelje e fshehtësisë së procedurës” dhe “Tentim i pengimit të provuarit ose procedurës zyrtare dhe privatësisë”.

Gjatë seancës së djeshme e ka dhënë dëshminë e tij dhe u është përgjigjur pyetjeve të prokurorit për tetë orë para trupit gjykues, i akuzuari Milaim Zeka.

Derisa i akuzuari Milam Zeka merrej në pyetje nga prokurori, për një moment ky i fundit para trupit gjykues deklaroi se Zeka gjatë deklaratave të tij po luante pingpong me ta.

“Milaim Zeka po luan pingpong me ne”, tha në një moment prokurori.

Më 12 shkurt të këtij viti do të jepet edhe aktvendimi i trupit gjykues. /parrotlla.net

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...