Published On: 5 Mars, 2016

Milaim Zeka: Për mua nuk ka muaj më të shenjtë se Marsi

S’ka muaj më të shenjtë se Marsi është shkrim të cilin sot ka shkruar Milaim Zeka, ai përmes rrejtit facebook ka thënë se pikërisht data 5 mars 1998, ka filluar dita e lirisë dhe fundi i robërisë, transmeton parrotlla.net

Zeka ka vazhduar shkrimin duke thënë se pak kush ka mbetur i pakoritur nga këta të gjallët e vdekur…

Ja shkrimi i plotë i Milaim Zekës në Facebook:

S’ka muaj me i shenjte per mu se sa Marsi

Ne muajin mars, pikerisht me 5 mars 1998, ka filluar dita e lirise dhe fundit i roberise. Ademi me Hamzen e filluan. Pastaj i madh e i vogel e vazhduan.
Me 24 mars 1999, eshte dita e kurores se Lirise se Kosoves. NATO ishte bere aleati i UCK se dhe Kosoves. 2000 vjet rrugetim, nuk po na shkonin huq, fal Fitilit ndezes te Adem Jasharit, dhe fal aeroplaneve te NATOS. Ka hajvanat me bollek qe thone se edhe vet ishim cliru. Keta jane patriotat e rakise.

Marsi eshte muaji ne te cilin ka lindur dhe ka vdekur babi im, Brahim Zeka. Ka vdekur me 4 mars 2003. Amaneti i tije i fundit ka qene ky> Festonni naten e zjarreve. Nderojeni Adem Jasharin dhe famijne e tije, pastaj me vorrosni. Po te mos ishte ai dhe NATO, edhe 2000 vjet ishim qu e ishim rrexu, po kurr nuk ishim cliru!!!
Sa me shume kalojne vitet, aq me i madh me duket Adem Jashari. Kam pasur te drejte, kur ne vitin 1998, pata thene> Keta djem dhe keto vazja te UCK se, do te na paraqiten ne cdo vend, e ne cdo kohe, ashtu sikurse do te jetoj, per jete e mot, i vdekuri i gjalle, ne mesin e ne te gjalleve te vdekur, Adem Jashari!!!

Sot, ne kete pervjetor, do te shtoja vetem edhe kete> Pak kush ka mbetur i pakoritur nga keta te gjallet e vdekur…

Lavdi Adem Jashari ty dhe Lagjes tende, qe i bene krenar femijet tane ne Kosoven tone. Ti i bene krenar shqiptaret ne te gjitha trojet shqiptare. Ti i bene krenar shqiptaret e Diaspores, qe para cdo te hauj, e kane nje cope historie te krenarise per ta treguar!!!

OBS> Neser do ta japim per here te pare nje pjese te Dosjes se Prekazit. Per here te pare do te shihni polic serb te vrare ne Prekaz. Do te mesoni nr e sakt se sa polic jane vrare per tri dite ne Prekaz. Do te shihni se si ishin kamufluar ushtaret dhe policet serb me plisa te bardhe, per te mashtruar popullaten

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...