Published On: 5 Prill, 2016

Milaim Zeka: Pacollit, nëntoka dhe komandantët e pasluftës i dolën si UFFOT

Gazetarit Mialim Zeka, nuk i ka ikur pa e parë emisionin në të cilin ishte i ftuar kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, zoti Behgjet Pacolli. Duke komentuar në këtë emision Pacolli, vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me zgjedhjen e Hashim Thaçit president, dhe më tej akoma se si ajo kishte shkelur Kushtetutën duke marr vendim të kundërt në rastin  etij. Por, Milaim  Zeka duke e analizuar deklaratën e Behgjet Pacollit dhe ka dhënë një analizë provokuese./SHQIPTARI.EU

Ja çfarë shkruan ai në profilin e tij në facebook:  

Paska fole Pacolli per nentoken dhe komandantet…

Pacolli, sa here bie muhabeti per Kushtetuesen dhe presidentin, gjithmone shprehe paknaqesine e tije. Ne nje emision televiziv, Pacolli ka folur per nentoken dhe komandantate, per te cilet ka thene, se po t i kishte, sot do ishte President.

Sa i perkete Kushtetutes, dihet se Pacollin e ka rrexu edhe me porosine e jaranave te tije vendor, po edhe me bekimin e nderkombetareve. Ky eshte fakt.

Sa i perkete nentokes, edhe pse Pacolli e ka njohur mire edhe ate te ish Jugosllavise, edhe ate te Europes, kjo nentoka e pasluftes i ka dalur si UFFOT, dicka jashtetokesore.

E komandanteve, pothuajse qe te gjitheve ua ka bere nga nje argat te forte. Hashimit kurr jo nuk i ka thene. Edhe Ramushit e Fatmirit ju ka ba ndihma te medha. Edhe me Samine ka ba biznese… Pse ja kane kthy shpinen, besa edhe ja kane ngule mbas shpine, duhet t i pyes keshilltaret e tije, po ma shume veten e vet…
Pacolli, per te gjithe keta, kurr nuk ka qene as politikan, as njeri. Ai ka qene vetem bankomat, asgje tjeter!

LEXONI EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/tmerri-gjenocidal-serb-policia-serbe-duke-i-vrare-shqiptaret-video-orgjinale/

http://www.shqiptari.eu/refimi-trondites-ne-shqiperine-e-vitit-1470-dossier/

http://www.shqiptari.eu/wikileaks-publikon-dosjen-kriminale-te-hashim-thacit/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...