Published On: 10 Maj, 2016

Milaim Zeka: Misteri i Kumanovës dihet plotësisht

Gazetari Milaim Zeka sërish ka dhënë detaje në versionin e tij lidhur me rastin e 9 dhe 10 Majit në Kumanovë.

 Ai lidhur me këtë ja se çfarë shkruan në facebook:

 Misteri i Kumanoves dihet plotesisht

Para nje viti, nje grup i madh i shqiptareve te armatosur, u rrethuan ne Lagjen e Trimave ne Kumanove.

Qeveria e Shkupit, dha shifra kontradiktore per numerin e te vrareve. Skenaret ishim nga me te ndryshmit. Tendenca ishte qe grupi te lidhej direkt me ISiS in.

Ky plan deshtoi fale nje pergjimi telefonik, ne te cilin zyrtare te larte te shtetit maqedon, po bisedonin qe t i perzinin disa kufoma te mbytura nga treni, refugjate nga vendet arabe, ne menyre qe tregimi te dukej i besueshem.

Pa hy ne detaje, deri me tani munde te thuhet qe, ne baze te sherbimeve perendimore, perpos sherbimit maqedon, edhe sherbimi i shtetit shqiptar eshte direkt i involvuar.

Gjithashtu flitet edhe per nje punonjes te ambasades shqiptare ne Kosove, si dhe nje personi me emrin N.M., nga Malisheva, i cili gjate krejte kohes ka folur ne emrin e amerikaneve.

Krejte kjo loje, ka qene nje mashtrim.

Sidoqofte, te gjitha detajet, te gjitha bisedat, te gjitha pergjimet, tani i ka ne dore Prokuroria Speciale e Maqedonise.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/fahredin-gashi-66-miloneshi-i-shik-ut/

Untitled

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. HJEKJA PETEN O MILAIM !

  Të gjithë po thonë që gjithçka dihet, askush s’po thotë asnjë emër, vetëm përshkrim të dobtë të ngjarjes (luftës) së Kumanovës. Pse është aq rrezik të thuhet, psh, emri i personit nga Malisheva që paska folur ne emër të amerikanëve por i keni vënë vetëm inicialte N.M. Vdiqëm ore nga teoritë kosnpiracioniste apo të vërtetat e paqena ose të pathëna.
  Edhe babai i komandant Malisheves thotë që i di emrat e atyre qe tradhtuan por s’i thotë dotë. Skender Hyseni, menjehere pas rastit (luftës) pati deklaruar që di gjithçka për Kumanovën dhe që nga ajo ditë mbylli gojën me dry. Ali AHmeti, herë rrente që nuk i njeh, herë rrente që i njeh disa por nuk ka mundur të bëj asgjë. Ky Ali Ahmeti nuk me habit, sepse vetëm shqiptarët pranojnë t’i kenë udhëheqës pskopatët. Përveç Azem sylës edhe Ali Ahmeti ka marrtë ndihmë sociale në Zvicër (Luzern) si i luajtur menç!
  Milaim, kur ndodhi lufta në Kumanovë (nuk ishte as incident as ngjarje) me kujtohet ti atëherë dole me nje deklaratë, të cilën shumë e moren me qesendi, por i shpetove disa persona te grupit pa i likuiduar maqedonët. Ishte deklaratë groteske në të parë, por doli shumë funksionale. Flas për deklaraten që e lidhe me emigrantët sirianë . Edhe tash, thuaje ore atë që di më qartë. Ti nuk je burrë që ke frikë sespe më frikë duhet te kesh pasur kur e ke dhënë listën e të akuzuarëve të mundshëm të Gjykatës Speciale sesa tash kur sherbimi maqedon vështirë se mund të godas në Kosovë.
  Edhe Sherbimi shqiptar thua që është direkt i involvuar!? Po ç’iu deshtë kjo punë atyre të bëjnë mish për top djemtë e Kosovës. Edhe pse duket kjo që them lokaliste, megjithatë është shumë e vërtetë. Nëse kjo punë është bërë për ideale kombëtare pse ky grup nuk ishte i përbërë nga të gjitha trojet shqiptare?
  Për fund një batutë, por e vërtete. Nëse ke frikë Milaim, e nuk më beson mua që guxoj, tregoj Nexhmedin Spahiut, se sikur ta kishte ditur Nexhi krejt rrjedhen e kesaj lufte deri tash moti do ta kishte publikuar.

  SK

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...