Published On: 12 Mars, 2016

Milaim Zeka me akuza tronditëse, sulmi me koktej Mollotov ndaj Presidences vepër e strukturave të shtetit

Gazetari Milaim Zeka ka tundur opinionin me akuza të papritura ndaj sulmit me koktej Molotovi ndaj Presidences.

Ja postimi i plotë:

“Ky sulmi me molotov, bash ne dritaren e presidences, bile holl-holl, ne dritaren e Arber Vllahiut, bash po me duket si veper e strukturave te shtetit. Nese paska mundesi mu sulmu presidenca ne kater te mengjesit, jo me veze, po me molotov, me gjithe ata polic, me gjithe ato kamera, ma mire na bjen ne katunareve te ardhure ne Prishtine, t’i kthehemi fshatit. Per asgje tjeter, po per siguri. Komaranin po e shpallim zone te ambasadave. Ne Kieve qeverine. Edhe ministrite, neper katundet e atyre prej nga vijne. Kjo e Petrit Selimit nuk di ku do te mbetet. Po e vendosim ne nje karroce kuajsh, me kater rrote, edhe e ngrehim sipas nevojes, here para, here mbrapa. Nganjehere , edhe anash.”

LEXONI edhe:  http://www.shqiptari.eu/tronditese-per-sllavomaqedonet-zbulohet-e-verteta-e-madhe-shqiptaret-ne-maqedoni-47-shumice-absolute/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Fadil thotë:

  KJO ËSHTË PASQYRË TRAGJIKOEMEDIA E MJERË
  E POLITIKËS TRADHTARE TË QEVERISË
  TË ISË RRAHMAN HASHMIT!

  PA TË SHOHIM CKA PO PJELLË,
  PAS KËSAJ DELEJE TË ZEZË?!…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. arben puta thotë:

  kerejte ne rregulle drejtesijene nuke ashte mire me shkel me i perkrahe, kriminalate,e tredhtaret, e viktimave te popullit tone te shkret,e me I lavedue me I bane heroje, e te verreteta duhete me u zebulue e jo me u mebulue,tane lufetararete, qe kane bane krime nedaj banorve te Kosoves,vella ne paqe mose e krahazo deri aje te dele i patqe nega gjykata kryesore speciale,te akuzumete nese nuke kane ase gja se shka me u tute pese nuke bahene vullenetare e me u derzue gjyktese speciale, qe me e pastrue emrine e vete e te shkeve e te familejese,ja mrena ja jahte,ashtu trimate e burrate bajne,e jo me u meshefe sije grate nere fustane.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 3. hasan hamezbala, prizren thotë:

  Bash e sakte, dhe bash bukur e thene… te jete ndryshe as ska mundesi, prandaj te pergezoj per kurajen dhe menyren si e keni thane!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. Mal Uka thotë:

  Ky far shkrimi ma kethej kujtesen ne vitet e 80ta Serbet
  per ti rrase ner hu kojshite shqipetar ,i prenin sa peme
  ne bashqe te tyre dhe duke kukate shkonin e ankoheshin ne
  komitet , ne polici e deri ne Beograd duke i akuzue shqipetaret se edhe me bashqije po i sillovatin !
  A ki nge deri 100 shqipetar e provonin tyfekun e hunit
  bile per ti shpetue vdekjes pranin se i kan pre trupat
  ne bashq te shkive ha ha ha ! Huni folke krejt serbisht
  E ky far sifati paska nise me u ba zhuge ! Veq tua kujtoj
  se ata shajkaqat qe i prenin vet bashqijet sa per tu anku e rrase shqipetar ner hu Kan thye qafen edhe token e shpijat i kan lane E kurr ma sjan kthy !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(32) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...