Published On: 13 Maj, 2016

Milaim Zeka: Lutfi Ajazi ka qene vrasës, përdhunues, dhunues, torturues, e çka jo – po pse e mbronte SHIK-u

 

Pas deklaratave të Fatmir Limes së në vitin 2006 ai përpara Tribunalit të Hagës ka thënë se vrasësi i Enver Malokut dhe plagosesi i Sabri Hamitit është Lutfi Ajazi, ka ardhur reagimi i gazetarit Milaim Zeka.
Përmes një postimi të bërë në Facebook, Milaimi ka thënë se nëse kjo gjë është e vërtetë atëherë kjo është shumë gjë e tmerrshme për ne. Kjo se, është pikërisht Lutfi Ajazi ai që gazetarin dhe shumë shok të tij i ka ‘ulë në gjak’, duke bërë edhe gjëra të tjera transmeton parrotlla.net

Më poshtë keni statusin e tij të plotë:

Nese deshmia e Fatmir Limes eshte e vertete, kuku per ne!!!
Edhe per Lutfi Ajazin.
Sot, permes mediave tona, kam lexuar, se Fatmir Limaj, ne vitin 2006, perpara Tribunalit te Hages, paska deklaruar se: Vrasesi i Enver Malokut, dhe plagosesi i Sabri Hamitit, ka qene udbashi famekeq: Lutfi Ajazi!
Nese del qe eshte e vertete, vaj halli per ne. Thjeshte: kuku per ne.
Lutfi Ajazi ka qene vrases, perdhunues, dhunues, torturues, e cka jo.
Ai, mu dhe shume shokeve te mi, na ka ule ne gjak. Madje mu personalisht, me ka dergu tek Prroni Keq, ne mes Klines te Mesme dhe Runikut, per te me ekzekutuar.
Ai ma ka arrestu babain tim, dhe e ka sjellur ne dhomen e hetuesise, ne Burgun e Prishtines, vetem qe te me shihte se ne çfare gjendje me kishte sjellur UDB-a.
Krejte keto i ka ditur Fatmir Lima, edhe Jakup Krasniqi, edhe Hashim Thaçi, edhe Azem Syla, edhe Kadri Veseli, edhe Ferat Shala, edhe Fadil Demaku…
Po kush prej ketyre qe i permenda ka shku ne Gjermani dhe e ka taku Lutfi Ajazin? Kush dhe si e futi Luten ne Kosove?! Kush kane qene tre prej personave kryesor te ShIK ut qe e siguruan ate ne Prishtine, nderkohe qe e mashtruan opinionin sikur gjoja ai ka vdekur ne Medvegje?!!!
Pse dhe si u mor ne bashkepunim Lutfi Ajazi? A pyetej per krimet qe kishte bere, apo per komprimetimin e shokeve?!!!
Per te gjitha keto do ta lexoni dosjen ne javet e ardheshme…

P.S. Ne dosjet e Gjykates Speciale, figurojne krejte njerez te tjere, te cilet e kane vra Enver Malokun. Kjo Gjykate, tashme i ka deshmitaret, bashke me deshmite…
Kë mendon Xhavit Haliti, se do ta arrestojnë nga dy të dyshuarit e SHIK-ut

Në këtë grup është dënuar edhe Sami Lushtaku me 12 vjet burgim. Lushtaku është dënuar për veprën penale të “Vrasjes”. Sipas trupit gjykues, Lushtaku e kishte vrarë një civil shqiptar teksa e kishte goditur tri herë me revole të llojit TT. Si pjesë e grupit “Drenica 1”, në mungesë të provave nga të gjitha akuzat për krime lufte janë liruar Sabit Geci, Sahit Jashari, Ismet Haxha, Avni Zabeli e Jahir Demaku.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...