Published On: 2 Prill, 2016

Milaim Zeka: Ja 7 politikanët e PDK-së që ecin për Gjykatë Speciale

Gazetari Milaim Zeka, ka vazhduar edhe sot me publikimin e emrave të personave që, sipasi tij, do të dalin para Gjykatës Speciale. Ai përmend emrin e ish-kryeministrit, Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarit, Kadri Veseli.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/momenti-kur-agjenti-amerikan-perplaset-me-truprojen-e-erdogan-video/

http://www.shqiptari.eu/nitaj-ja-kush-e-beri-per-vete-doniken/

http://www.shqiptari.eu/lufta-e-fundit-e-hashim-thacit-me-rugovizmin/

 

Ja postimi i Zekës:

Burime tona të informacionit, na bëjnë me dije se, lista e cila është përpiluar ndaj atyre të cilët do të akuzohen për krime lufte, është mbajtur top sekret, nga të gjithë vendorët, po edhe ndërkombëtarët, për aresyen e vetme, se duke u nisur nga ekspriencat e hidhura të së kaluarës, askush nuk donte që ky proces të dështoj.

Kështu që njeriu nr .1, i cili do te akuzohet, nën dyshimet se ka kryer krime të luftës është:

1. Agim Çeku, ish shef i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, si dhe ish kryeministër i Kosovës.

2, Azem Syla, ish komandant i UÇK- së.

3. Hashim Thaqi, drejtor në Drejtorinë Politike të UÇK -së. Kryetar i PDK-së, ish kryeministër, dhe aktualisht Ministër i

Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës.

4. Kadri Veseli, ish shef i Sherbimit Informativ Kombëtar të UÇK -së, aktualisht Kryetar i Parlamentit të Kosovës, dhe nënkryetar i PDK- së, partisë më të madhe në vend.

5. Xhavit Haliti, ish antar i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, përgjegjës për Shqipëri, dhe ndërlidhës i kësaj organizate me organizmat e ndryshëm ndërkombëtar. Aktualisht, nënkryetar i Parlamentit të Kosovës.

6. Dr. Shaip Muja, ish përgjegjës për Shendetësi pranë Shtabit të Përgjithshëm të UÇK -së, aktualisht deputet i pavarur në Parlamentin e Kosovës, por që vjen nga radhët e PDK -së.

7. Ajvaz Berisha, komondant i njesiteve speciale të UÇK -së, profesor I Universitetit Publik, aktualisht konzull në Frankfurt.

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Anonim thotë:

  Sa qefli je per kete radt!
  Kur ty tu ngushtu kulari, lypshe pare o magjup

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Ismeti thotë:

  Bashksia nderkomtare si po duket nuk eshte e intresur ta stabilizoj kosven dhe ta perparoj ekonomikisht dhe ta bej kosven si shtet te mirfillt por bashksia nderkomtare kosven po e deshiron si nji shtet te brisht shtet ku dot ket ndkim kush do dhe kuj ti teket.Prezenca e unmikut mrena kosve ka tregus se shum gjana qa kan ndodh mrena kosve nuk kan guxua te ndodhin dhe gjat prezences se ti ne pjesen veriore u ban krime mi popullin shqiptar bile gjat atyne krimeve qe i ban serrbe mi shqiptar ishte prezent edhe kjfori francez.Prandaj gjykata speciale nese vertet funkcion ashtu si duhet dhe siq duhet duhet te merret edhe me zyrtart e unmikut dhe te kjforit ne pjesen veriore pse ata se kryn detyren e vet per qa ishin te mandatur nga kmbet e bashkura.Pas UNMIKU mandatin e murr edhe EULEKSIedhe ky mision veprimin e vet nuk e orjentoj ne rend dhe ligj por historia e kosves sa i perket rendit dhe ligjit gjat prezences se EULXKSIT dot flas per deshtimin ma te madh te drejtsis kosvare.Tani nga gjykata speciale nuk pres qe dot ndodh drejtsia sepse drejtsi selektive mren nji vendi ku esht shum etnik nuk munet me pas sepse vet emertimi i gjykates tregon se drejtsi nuk dot ket per viktimen por per viktimen prap u percaktua viktimizimi kurse krimineli dot jet ipa denur.Tani kosven nuk jn tue prit dit te mira si po mendon dikush e po knaqet me themelimine kesaj gjykate se dot denohn krimet e bera nga nji ushtri qe e pat per detyr ta mbroj popullaten e kosves nga nji ushtri kriminele siq ishte ushtria e millosheviqit.Esht apsurd mi apsurde qe te gjykohn ata qe e mbrojten populline kosves nga thika qetnike serrbe e ata qetnik serrb qe ban krime mi shqiptar te lirohen si te pa fajshum.Une nga kjo gjykat nuk pres qe dota qoj drejtsin ne vend ku per krime te luftes sepcial u rezervua gjykimi i krimeve kinse qe kan ber shqiptart kurse krimet serrbe qe kan ber mi shqiptar po jesin te pa denura.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. saluta thotë:

  Pa ty Milaim gjykata speciale nuk ka kuptim. Nese dikush prej ketyre qe ti po i permend, shkon ne gjykaten speciale, pa ty gjykimi i tyre nuk ka kuptim.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. Sabit thotë:

  Lista eshte e manget ! Duhet deri ne rrenje ti hjekim korrupcionin dhe kspjen e shtetit nga keta kriminel teni shume te rrezikshem !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(5)
 5. Jau honkshrakun te shtateve thotë:

  Keta nashta jane pisa , veq ti je njeri prej pisabe me te medhej ne planete, ti ke punue per shtetin jugosllav nenSuedi. Qaq. More lahpuuuuzzzzzz

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(4)
 6. eagle eye thotë:

  po kush të tha ty që kta jan, ore KOKË TUL

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...