Published On: 9 Mars, 2016

Milaim Zeka: Isa Mustafa me Bujar Bukoshin, tri herë nuk ia kanë paguar biletat dhe hotelin Rugovës

Publicisti Miliam Zeka ka shkruar në Facebook se nuk do e besonte që rren edhe Bajram Geci. Pas deklaratë së Bajram Gecit ku tha se “celulat e para te UÇK-së se i ka ndihmu LDK, pas takimit te Dr. Fehmi Aganit me Ramiz Aline ne Tirane, ne vitin 1991″, Zeka ka thënë që është befasuar nga kjo deklaratë.

Ky është postimi i plotë i Milaim Zekës në Facebook:

Per Bajram Gecin nuk kisha besu qe rren

Bajram Geci, paska thene sot se “celulat e para te UCK se i ka ndihmu LDK, pas takimit te Dr. Fehmi Aganit me Ramiz Aline ne Tirane, ne vitin 1991″!

Duke e njofte si nje njeri me edukate, edhe qe nuk ja fute kot, sinqerisht u habita.

I vetmi njeri qe eshte takuar per kete pune me Ramiz Aline, eshte Akademik Ali Aliu, i cili eshte gjalle, edhe nese po rrej, le te me demantoj.

Bajram Geci kurr nuk ka qene ne rrjedha te ketyre ngjarjeve. Bajram Geci mundet me fole me shume kompetence se si kryeministri aktual, pra Isa Mustafa, bashke me Bujar Bukoshin, te pakten tri here e kane lane pa ja pagu biletate dhe hotelet. Njehere ne Stokholm, njehere ne Zvicer, dhe njehere ne Londer.
Po ju tregoj ketyre cucllave e zhapinave te LDK-se, atyre qe e perdorin Rugoven per marketing politik, se per Stokholm une ja pata ba qaren, kur e mora ne tel Jonuz Eminin ne Oslo, edhe Ali Alin, te cilet erdhen edhe i paguan shpenzimet.

Nuk ashte mire me permend as Fehmi Aganin, as Ibrahim Rugoven, vend e pavend.

Keto qe i thash ua tregoj neser ne videoinqizim me akademik Ali Aliun.

Kaq per jaranin tim, Bajram Gecin…

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Dritoni thotë:

  Milaim Zeka, sic duket ke shume informata! Loja me njerzit qe nuk jane ma ne mesin tone eshte bere perditshmeri! Une e kam ndegjue intervisten tuaj me Profesor Ali ALiun, sic e kam ndegjue edhe Intervisten ne Rrokum te Hafiz Gagices! Dikujt i pengone verteta! Kta komandantat e ashtuqujtur te uck.es, duanme cdo kusht ta marin primatin e cdo gjeje! Sic po provon edhe Isa Mustafa me disa sejmen, me nderyshue historin e ldk.se! Te lumt per reagimet dhe informatat me kohe qe i servon opinionit!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. uka thotë:

  Qeto mjegulla shkau idon edhe kurr shtet shqiptari nuk din me majt turp qka po folni tegjith prej mergimtarve mos pritni ma kurfar ndihmave e shkatrrut ks hajlikoft

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 3. asha thotë:

  Ju marroft Zoti si ju ka marru t’gjitheve,edhe atyre t’luftes edhe ktyre pas saj,as t’luftes as t’paqes….Phuuu turpi ju mbuloft ju dhe familjet e juaja,sepse pa qene te gjenizuar ne kete forme ,nuk ma mer mendja qe do beheshi keshtu.Eshte turp i lloit t’vet qe ata qe dhane jeten per kete vend te njollosen ne kete menyre,dhe ata qe zhvaten ne luft dhe pase saj e flliqen keshtu.Kosova e ngulfature nga keta njerez te paskrupullt,kinse te shkolluar ,pa fillore dhe me doktorratura pas saj sollen kete mjerim pas lufte ,ofshama e Nanave e viktimave dhe t’pa gjeturve ju ka zene dhe ngulfate ne fyt dhe bllokuar trurin nga paraja dhe lluksi…zor se do i merrni kembet phuuuu Zoti ju marr dhe TURPI qoft mbi ju dhe familjet e juaja…..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(1)
 4. Enver Hoxha thotë:

  Milaim Zeka,mos na qani derrasa,se je ka perzin shume ne kete qeshtje.Agani,bashk me Sali Qekun ne kete vit ne Gjermani e kane formue celulen e uçk es.Ti lancoje videon tende e une ta demantoj me deshmitar videon time.E shiqojme se cilit i del ma e sakte.Ti je vetem nje malipulant.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...