Published On: 23 Maj, 2016

Milaim Zeka i trullosur, e pabesueshme!

Gazetari Milaim Zeka ka reaguar pas një dokumentari të publikuar në emisionin Zona Express, me titull ‘’Tradhtari i madh’’, duke thënë se ndjehet i ‘’trulluar’’, meqë sipas tij mënyra se si e kanë trajtuar ka qenë shumë  e paqartë.

Zeka ka shkruar se në atë dokumentar herë thuhet që Rrahman Morina ka qenë tradhtar, e herë del të jetë patriot.

Ndërsa ka përmendur edhe vetë titullin e dokumentarit, duke thënë se është ‘’paragjykues  dhe kundërthënës me brendinë e filmit’’.

Ja reagimi i plotë i Milaim Zekës:

 

‘’Diqysh krejte jam trullu?!!!

Per Rrahman Morinen

Kur kam punu dikur si gazetar, ne nje medium publik, ne nje vend siç eshte Suedia, me nje teme hulumtuese, e cila ka zgjatur si kronike prej 3 deri 12 minuta, jemi marre minimum kater, deri 12 muaj.

Koleget e mi te Expressit, pothuajse cdo jave, ne Klan Kosova, po e transmetojne nga nje te ashtuquajtur dokumentar.

Temat e ngritura, jane per cdo lavdate. Trajtimi, shume i rende, teper konfuz dhe i mjegulluar.

Po ndalem tek pjesa per Rrahman Morinen. Titulli:”Tradhetari i madh “, eshte edhe paragjykues, edhe shume kunderthenes me brendine e filmit.

Pak minuta e shofim Rrahmanin tradhetar, pastaj fill na del patriot. Nuk kam pa ndonje shembull ne bote qe familjaret e Hitlerit, ose Millosheviçit, apo te Rrahman Morines, te pyeten se a ishte filani patriot, apo tradhetar.

Babai i nje kolegut tim ka qene prokurori me famkeq, edhe djali i tije, gjithe diten e lavdron.

Keshtuqe, per mos mu zgjate, me Rrahmanin, forte ja keni huqe. Pse? Kam 3000 argumente, po nuk po zgjatem, se nuk me lexon askush?!!!

Me thane qe Rrahman Morina here ka qene patriot, here tradhetar, eshte njesoj sikur me thane qe Millosheviçi here i ka dashte, here i ka urrejtur shqiptaret…’’/parrotlla.net/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...