Published On: 19 Shkurt, 2016

Milaim Zeka godet Fatmir Limajn: Ti je njeriu që e shkatërrove pronën publike

  • Menjëherë pas deklaratave të sotme në në Kuvendin e Kosovës të Fatmir Limajt, i cili ka përmendur RTK’’në si televizion të kontrolluar nga pushtetarët ka reaguar gazetari Milaim Zeka. Ai e ka sulmuar rëndë Fatmir Limajn për të cilin thotë se është pikërisht ai që e ka shkatërruar pronën publike.

Ja çfarë shkruan Zeka.

Fatmir Lima dhe Derzhava e tije

Jam duke e percjelle me vemendje Kuvendin e Kosoves. Kuvendin e cirkut dhe te turpit ballkanik. Krejte pehlivana. Shqipe Pantina arriti me nxjerre ate senin, pra gazin, nga nje vend enigmatik qe e kishte futur.

Edhe Hasha u ra pak pishman fjaleve te ngutshme qe i tha dje. Halil Matoshi paska thane qe me ate deklarate i ka fy qytetaret e Kosoves. Mu sa katundar, beso Lilo, aspak.

Krejte ne fund te prononcimeve, fjalen e mori partizani antikorrupcion, dhe njeriu per “shtet ligjor”, Fatmir Lima. Nuk diti cka me fole pos qe e leshoi nje grusht miza, bash si kali i Balit Feke ne Llaushe, duke thene qe “ju te RTK se, keni problem me Derzhaven”! Aludimi ishte se demek ne ja marrim ne goje Qeverise. Mire e ka Fatmiri. RTK ne e ka si arat e babes. Sahere ka dashte ka ardhe dhe vjen ne RTK. Ama krejte pronen publike e ka shkaterru bash Fatmiri me company. Veq RTK ja ka mbete pa shkaterru perfundimisht. Shkoterrojeni edhe kete. Te gjithe keni krijuar mediume private. Te gjithe keni ble e po bleni gazetare. Veq perpara. Kopjoni piratet Ilir. Nisjani me kalle e me shkaterru si Kmeteret eKuq ne Kambogjia. Veq perpara drejte shkaterrimit. Ju ftyre skeni. Prokurorit dhe Zotit nuk i frogoheni!!!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...