Published On: 21 Shkurt, 2016

Milaim Zeka, “gazetari” i oborreve partiake që i vije erë prej shpifësi

Gati të gjithë e njohin. Është Milaim Zeka, gazetari i “rritur” në Suedi dhe i kultivuar gjatë luftës dhe pas saj, duke u fshehur pas politikanëve herë të njërit kamp e herë të tjetrit.

Milaim Zeka është gazetari që e pat krijuar një film dokumentar për Adem Jasharin dhe familjen e tij sa për t’i arsyetuar disa fonde.

Është pikërisht ky njeri një kohë të gjatë e ka kaluar dhe e kalon në Hotelin Swiss Diamond të Behgjet Pacollit. E duke e përdorur RTK-në ia pati bërë një dokumentar Pacollit nga “parajsa” e tij në Zvicër.

Milaim Zeka pati shkuar edhe në një udhëtim zyrtar me Jakup Krasniqin në kohën që ky i fundit ishte kryeparlamentar. E nga udhëtimi eksitus, më të ardhur në Kosovë, në aeroportin e Prishtinës, e pat fye rëndë një gazetare pasi që kjo e fundit ia bëri një pyetje “ta padëshiruar” Krasniqit.

Sonte Milaim Zeka paska shkruar edhe për Indeksonline dhe për lajmin e famshëm për Albulena Haxhiun, deputete e VV-së.

Indeksonline një ditë më herët i kërkoi falje zonjës Haxhiu për një fotografi të publikuar, por qëndron pas asaj që asaj ju ka gjetur bombolë gazi gjatë ekzaminimit në QKUK pasi që i kishte rënë të fikët në Kuvend.

Milaim Zeka paska thënë se lajmi për zonjës Haxhiu është “gatuar nga disa krerë të PDK-së”, që kinse po e financuakan portalin tonë.

Sigurisht se Milaimi e dinë mirë qysh shkojnë këto punët e financimit të lajmeve, ai shquhet për këto metoda.

E për ta përmbyllur pjesën e parë të tregimit se kush është Milaim Zeka, ne dëshirojmë t’ia bëjmë me dije atij se ka qenë pikërisht portali i tij që e ka publikuar lajmin për zonjën Haxhiu, e tash ai vet tenton ta fshehë këtë.

Po ua përcjellim “lajmin” që e ka botuar “parrotlla”, portali i Milaim Zekës, prandaj këtij njeriut i vije erë e rëndë prej shpifësi.

Për sonte kaq për “gazetarin” e oborreve të partive politike, në ditët në vazhdim do të sjellim të tjera “margaritar” për Milaim Zekën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...