Published On: 8 Maj, 2016

Milaim Zeka: E paska kru Dardani me Jakup Krasniqin

Gazetari Milaim Zeka ka reaguar pas deklaratave të sekretarit të përgjithshëm të VV-së Dardan Molliqaj, i cili tha se Nisma po afrohet me PDK-në, përmes AAK-së. Në një shënim në Facebook, Zeka ka theksuar se Drdan Molliqaj “komisari politik dhe ushtarak, i paska leshu nje grusht miza ne drejtim te Nismes, Aak-se, dhe Jakup Krasniqit”.

Shënimi i plotë:

 E paska kru Dardani me Jakup Krasniqin

Sot, Dardan Molliqaj, komisari politik dhe ushtarak, i paska leshu nje grusht miza ne drejtim te Nismes, Aak-se, dhe Jakup Krasniqit.

Nuk po du me mbrojte asnjeren prej ketyre partive, sepse çdonjera i ka militantet, militaret, dhe paramilitaret e vet, vetem desha t i them pak fjale per Dardan Molliqajne.

Ky ushtarak i VV, ky njeri qe eshte moti duke e shkaterru VV nga brenda, eshte mire te pergjigjet per fushatat e tije ne Diaspore, ku perpos grumbullimit qe qindramijera eurove, ai i ka urdheruar aktivistet e VV ne perendim qe keto para t i qojne permes kurirave direkt ne seli te VV ne Prishtine. Te pakten tre deshmitar ne Evrope e kane deklaruar nje gje te tille, ku si rezultate i dyshimeve per keqeperdorim te parave, edhe jane larguar nga kjo Levizje.
Ia perkujtojme Dardanit dhe Kryesise te VV se kjo gje paraqet veper penale, dhe eshte e denueshme.
– Kemi pas menduar qe keta te VV nuk jane hajna sikur te partive te tjera. Kur na thoshin qe parate t ua japim neper xhepa, dhe te mos marri vesh as KQZ-ja, u bindem se te gjithe jane njesoj, prandaj dhame doreheqje, thone tre aktivist te larte te VV, te cilet tani me veq e kane leshu kete parti.
Me sa e di une, Jakup Krasniqi nuk njihet per keqeperdorues i fondeve…

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/komandanti-ekrem-rexha-drini-eshte-vrare-per-ta-mbuluar-tradhtine-ndaj-muje-krasniqit-nga-shtabi-i-pulave/

http://www.shqiptari.eu/me-9-maj-zbarkojne-ferexhete-shamite-ne-shkup/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...