Published On: 12 Maj, 2016

Milaim Zeka: Do të arrestohen dy drejtues të SHIK-ut

 • Dy zyrtarë të lartë të ish-Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK), që udhëhiqej nga kryetari i tashëm i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, pritet të arrestohen në çdo moment.

Burime te informacionit brenda EULEX’it, kanë bërë të ditur për parrotlla.net të Milaim Zekës se njëri prej tyre është zëvendësministër, ndërsa tjetri është deputet i Kuvendit të Kosovës.

Sipas këtyre burimeve, njëri akuzohet për dy vrasje, ndërsa tjetri për vrasjen e familjes Hajra, që ndryshe njihet si rasti ‘’Kiçina’’.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/reagon-i-biri-i-fatmir-limajt-pse-lavatriqja-speciale-nuk-po-e-kap-hashim-thacin/

http://www.shqiptari.eu/skicat-e-tmerrshme-ja-si-perdhunoheshin-edhe-femrat-shqiptare-nga-ushtare-turq-foto/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. SHIK-u PO I HA BIJTË E VET
  Sikur të mund t’i përshpërisja në vesh, Skender Hysenit, do t’i thoja, t’i mbyllë kufijtë me Serbinë se tash e dy ditë Hashimi e Kadria po betohen që do t’i burgosin të gjithë “shokët”, të cilët i ulën aty ku janë. Nejse, Gjarperi e Luli po thonë pak më ndryshe, po unë po ua përkthej çka po donë të thonë me bërtimat “do ta luftojmë krimin dhe korrupcionin deri në zero tolerancë”! Kështu, këta ua kthejnë argatin “shokëve” pa i stërpikur duart fare, veç ia bëjnë me sy EULEX-it që dikur i thonin EULESH edhe i fërkojnë duart.
  Kuku qysh m’u ka parafytury, në këtë moment, Adem Grabovci me të folmen e tij plot cinizëm. Ani “spiuni më i madh i Ballkanit i CIA-së” kur po hallakatet qysh po qet me dorë si dirigjent i Operës së Vjenes! O kur po shkruan kolumne (kulufe), çfarë alamet analisti. Thonë që në diktim e ka pasur notën 1+ (njësh plus). Veç grushti i kuq i Nait Hasanit mund t’ia vulos analizat.
  Prapë mendjen e kam te kufiri me Serbinë. Me Serbinë ende s’e kemi krejt kufirin e integruar sipas normave të BE. Mos po ikin andej aman !? Prej që Edi Rama e ktheu Azem Sylen mbrapsht, si popin pa çorapa, shpetimi është vetëm ikja në Serbi. Sonte shumkush s’ka me shti pikë gjumi në sy. Dikush duke mendu „kujt po ia luaj sonte atë nanë“ (sipas këngës së Minatorit) e dikush duke folur vetmeveti, “athu pse as Gjarpri as Luli s’po ma çojnë telefon”? Fleni more, se vonë është tash… Fleni ore, neser ditë e re, nafakë e re!
  Po e mbylli me sentencen e pas mes natës. Këtyne herë, në situata të këtilla, filozofët thoshin “po i ha Revolucioni bijtë e vet”, që në përkthim alegorik i bjen, po i ha SHIK-u bijtë e vet?
  Po le t’iha more, in’challa s’i dalin!
  SK

  Përgjigjiuni
  Pelqej(13) Nuk Pelqej(5)
  • Murtez Ademaj thotë:

   Edhe une si shumica e rinise se asaj kohe kam shiquar shume filma kauboj. Bandat bashkoheshin mesvedi, plaçkisnin banka e ne fund vriteshin mesvedi per ta ndare plaçken …e i fundit kapej nga sherifi ( Eulexi) . Keta Komandantat e qeverisjes se sotme qe s`po kapen , nuk do te kapen gjer ne fund. Ne burgjet Amerikane ata qe bashkepunojne me policine dhe sherbimet sekrete kunder personave te caktuar, atyre per ndihmen e dhene u falet denimi dhe lirohen , por pastaj duhet te jetojne me identitet te ri !

   Përgjigjiuni
   Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...