Debate Lajmi Levizes

Milaim Zeka akuzon Albin Kurtin, e ka pranuar demarkacionin te ndërkombëtarët

Albin Kurti don me lane PDK-ne ne opozite

Milaim Zeka

Ka fole edhe per kontrabande deputetesh nga Ramush Haradinaj

Albini i ka bere thirreje Ramush Haradinajt qe ta tradhetoje Kadri Veselin, dhe PDK/ne, qe ai ta formoje qeverine bashke me AAK/ne dhe Nismen. Madje e ka akuzuar Ramushin se po “kontrabandon” deputet, qe pastaj ta formoje qeverine me minoritetet, “duke e lutur Vuçiqin”!

Po detyrohem te nxjerre disa sekrete te bisedave te Albin Kurtit me diplomatet perendimor.

Albini ka pranuar çdo propozim te nderkombetareve. Ka pranuar demarkacionin. Edhe Gjykaten Speciale. Thjeshte eshte urtuar me shume se sa Ramushi.

Mbi bazen e kesaj, amerikanet, po edhe te tjeret, dolen edhe thane: “Ne mbeshtesim çdo parti qe i bene numerat”!!!

Linde pyetja: Pse po e akuzon Albin Kurti Ramush Haradinajn, per nje gje qe po mundohet ta beje vet?!!!

Ramushi do ta beje qeverine. Albini vet ka thene qe duhet biseduar me serbet e Kosoves per formimin e qeverise. Tani kur Ramushi ka filluar bisedimet sipas keshillave te Albinit, ky po thote qe ai po bisedon me Vuçiqin?!!!

A thu e beson njeri kete perralle, me perjashtim te atyre qe jane 16 vjeçar?!!!

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *