Published On: 30 Shtator, 2016

Miftari: O xhaxhi komunist ju e keni pushtetin në dorë! Dënoni veteranët e rrejshëm të 3-4.000 mijë eurove!

 

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, duke folur për pamundësinë e pagesës së pensioneve për veteranët e luftës, tha se në këto lista ka emra të cilët gjatë luftës në Kosovë kanë pasur 6 apo 7 vjet.

Ai tha se ata që janë veteranë të vërtetë do të marrin pensionet, dhe nuk kanë pse shqetësohen.

“Mirëpo nuk kemi ne mjete t’iu paguajmë, sepse këto lista nuk janë lista të vërteta, janë lista mbi baza politike që janë formu sepse ka informata se aty ka njeri që ka marrë statusin e veteranit që në kohë të luftës i ka pas 6 vjet apo 7 vjet”, ka thënë Mustafa në një intervistë për televizionin publik.

Por, ne mendojmë krejt ndryshe, sepse problemi nuk është aty.

Kryeministër mos bluaj m… më po dënoni veteranët e rrejshëm, veteranët politik, veteranët e 3-4.000 mijë eurove, veteranët e juaj shumica janë veteranë të koalicionit tuaj dhe të opozitës, por mos luani me nderin dhe ekzistencën e veteranëve luftëtar real të lirisë, se nuk e pret as 30 ditëshin ulur në pushtet. Kush po ju ndalon që ti dënoni  mashtruesit dhe profiterët e luftës si[ je edhe vet profiter i 3%..,

Ju e keni pushtetin në dorë o xhaxhi komunist!

 

Naim Miftari

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...