Published On: 11 Shtator, 2016

Miell në këmbim të votave: Banorët ‘arrestojnë’ shoferin e furgonit

Ca gjëra duket se nuk do ndryshojnë në Shqipëri.

Bëhet fjalë për blerjen e votës, madje edhe me një thes miell.

Banorët në fshatin Lishan i Epërm kanë konstatuar një furgon që shpërndante miell në këmbim të votës.

Banorët kanë kryer arrest qytetar për shoferin e furgonit dhe kanë sekuestruar sasinë e miellit.

Më herët Partia Demokratike denoncoi shefin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë e Policisë Dibër, Admir Trupja, se po shpërndan lekë në këmbim të votave me një automjet 6-vendësh ngjyrë gri.

Sipas PD-së, Trupja dyshohet se para disa javësh ka marrë 28 mijë euro në këmbim të një sasie droge.

Bashkëshortja e Trupjes është zyrtare e Bashkisë Dibër dhe anëtare e shtabit elektoral socialist.

“PD i bën thirrje prokurorisë të ndalojë në flagrancë shtetasin Trupja. PD i bën thirrje qytetarëve të bëjnë arrestimin qytetar të Admir Trupjes dhe të konfiskojnë paratë e drogës me të cilat po kryen krimin elektoral”, lexohet në deklaratën e PD-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...