Published On: 25 Nëntor, 2016

Meteori shpërtheu mbi Florida, banorët në panik nga frika e invadimit alien (VIDEO)

Image result for FLORIDA FIREBALL

Një meteor që ka shpërthyer shumë pranë tokës ka shndritur aq shumë sa dhjetëra banorë të alarmuar kanë telefonuar policinë me pretendimin se ka filluar një sulm alien, raporton “The Sun”.

Banorë të zonës treguan se në qiell kanë parë një dritë të fuqishme e më pas dëgjuan një shpërthim të fuqishëm të largët që është dukur sikur ka dridhur tokën.

Fenomeni natyror ka ndodhur mbrëmjen e 21 nëntorit dhe është filmuar nga një patrullë policie në Florida.

Pak orë më pas një tjetër meteor ka rënë në Japoni, e cila sapo ishte tronditur nga një tërmet 7.4 ballë. /tch/.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...