Published On: 24 Mars, 2016

Meta: Terrorizmi s’ka vend në Evropë

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë mbajtën një minutë heshtje në nisje të seancës plenare, në shenjë solidariteti me Belgjikën dhe në nderim të kujtimit të viktimave të pafajshme që humbën jetën nga sulmet terroriste në Bruksel.

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta tha se Shqipëria renditet krah shteteve të tjera evropiane për të luftuar terrorizmin.

“Ky agresion i përsëritur ndaj qytetarëve dhe shteteve të Evropës, por mbi të gjitha edhe vlerave të Evropës së bashkuar, na motivon më shumë edhe ne për të shtuar kontributin tonë dhe vendosmërinë për ta fituar këtë betejë deri në fund, sepse terrorizmi s’mund të ketë vend dhe të ardhme në Evropë”, u shpreh kreu i Kuvendit.

Sulmet terroriste që goditën të martën zemrën e Evropës, Brukselin, lanë pas 31 viktima dhe mbi 200 të plagosur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...