Published On: 3 Mars, 2016

Meta takon “Garden e Vjetër” të PS. Merr pusullë nga Ulqini?

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, gjatë punimeve të sotme të Parlamentit, me rastin e seancës plenare të radhës, ka patur një takim me socialistët e vjetër jashtë mjediseve të Kuvendit, ish-kolegë të tij gjatë epokës “Nano”, aq sa për një moment dukeshin sikur i përkisnin të gjithë të njëjtës parti.

Ra në sy afrimiteti mes Metës dhe Anastas Angjelit.

Në grupin e takimit ishine dhe Ben Blushi e Musa Ulqini, që i përkasi klanit rebel anti-Rama.

Për një çast, gjatë shtrëngimit të duarve, duket sikur Musa Ulqini i jep një pusullë Ilir Metës.

Të jenë duke u koordinuar vallë për lëvizjet e ardhshme në PS, në kuadër të planit për shkrirjen e të majtës, dhe kalimin e PS në duart e Metës në periudhën afatgjatë, gjë për të cilën spekulohet shepsh në rrethe të ndryshme politike dhe jo vetëm?

Meta

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...