Published On: 22 Prill, 2016

Meta: Miratoni në kohë reformën në drejtësi, hyjmë natyrshëm në BE

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta beson se me miratimin në kohë të reformës në drejtësi vendi ynë do ta meritojë në mënyrë të natyrshme anëtarësimin në Bashkimin Evropian.
Këtë qëndrim kryeparlamentari e mbajti në një fjalë përshëndetëse që parapriu fjalimin e veçantë të presidentit të Bundestagut Nobert Lammert i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë.

“Vendi ynë do të avancojë në rrugën e reformave madhore që ta meritojë në mënyrë të natyrshme anëtarësimin”, u shpreh Meta. Ai shtoi se reforma në drejtësi është prioritet i politikës shqiptare dhe se Kuvendi është e vetmja arenë ku ky proces i rëndësishëm të kalojë pa vonesa.

Më tej kryeparlamentari vlerësoi kontributin që Gjermania ka dhënë në mbështetje të vendit tonë siç është anëtarësimi në NATO, apo edhe ajo në procesin e integrimit në familjen evropiane.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...