Published On: 22 Qershor, 2016

Meta kërkoi konsensus për Reformën, Rama menjëherë i paraqitet në zyrë

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot sërish në orën 10 në zyrën e aleatit të tij kryesor, Ilir Meta për tu takuar si çdo të mërkurë.

Këtë herë takimi i tyre vjen në një moment kur maxhoranca po miraton e vetme nenet kushtetuese për reformën në Drejtësi, ndonëse LSI ka kërkuar që produkti të kalojë me konsensus.

Një ditë më parë kreu i grupit parlamentar të PS­së, Gramoz Ruçi i dërgoi një letër kryetarit të Kuvendit ku i kërkonte të fusë në rendin e ditës miratimin e Reformës në Drejtësi. Letra e Ruçit u kundërshtua nga Partia Demokratike, e cila i bëri thirrje maxhorancës të tërhiqet nga qëndrimi i njëanshëm dhe të pranojë kërkesat e saj për vendet e rezervuara.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...