Published On: 5 Korrik, 2017

Meta firmos urdhrin për betimin si President në 24 korrik

Kryetari i Kuvendit në detyrë, Ilir Meta ka nxjerrë dy ditë më parë urdhrin për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme parlamentare në 24 korrik.

Sipas këtij urdhri, rendi i ditës në këtë mbledhje do të ketë vetëm një pikë, atë të betimit të Presidentit të ri të vendit. Ilir Meta u zgjodh President në muajin maj vetëm me votat e maxhorancës së asaj kohe, ndërkohë që opozita e bojkotoi procesin.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...