Published On: 20 Janar, 2016

Messi sjell lajmin e madh

  • Lionel Messi ka konfirmuar se nuk do të largohet kurrë nga Barcelona për t’u transferuar te një tjetër klub evropian si Manchester City ose Paris Saint-Germain.

Lionel Messi ka bërë të ditur se kurrë nuk do të largohet nga Barcelona për të nënshkruar me një tjetër klub evropian, duke përjashtuar mundësinë e transferimit në Manchester City ose Paris Saint-Germain.

Reprezentuesi argjentinas ka theksuar se dëshiron të përfundojë karrierën e tij në futbollin evropian me Barcelonën, para pensionimit në Argjentinë.

“Gjithmonë e kam thënë se Barcelona është shtëpia ime dhe se dua të pensionohem te ky klub, por e kisha fjalën për karrierën time në Evropë”, deklaroi ai për “France Football”, përcjell “Lajmi.net”.

“Kurrë nuk do të luaj për një tjetër klub evropian përveç Barcelonës. Por, do të më pëlqente të luaj në Argjentinë, sepse jam larguar kur isha i vogël. Do të më pëlqente të jem pjesë e futbollit argjentinas. Gjithçka mund të ndodh në futboll, por nuk kam dyshime për atë çfarë dua, dhe ajo çfarë dua është të mbetem këtu në Barcelonë”, përfundoi Messi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...