Published On: 12 Janar, 2016

Messi përjetësisht te Barcelona

Pesë ‘Topa të Artë’ dhe synimet e Lionel Messit nuk do të ndalet këtu.

Messi është njeriu që ngriti në një nivel tjetër jo vetëm mënyrën e këndvështrimit të futbollit, por edhe Barcelonën.

26 është numri i trofeve që argjentinasi ka fituar me katalanasit dhe në pjesën më të madhe të sukseseve, merita kryesore shkon pikërisht për atë, gjeniun e futbollit modern.

Pas rikthimit në majën më të lartë të botës si futbollisti më i mirë për të pestën herë, numri 10 e bën të qartë se e shkuara, e tashmja dhe e ardhmja e tij është vetëm “blaugrana”.

“E kam thënë me mijëra herë dhe do të përgjigjem sërish njësoj. Unë dëshiroj ta mbyll karrierën në shtëpinë time, te Barcelona dhe shpresoj që ta realizoj këtë objektiv”.

“Tani e rëndësishme është që të shikojmë përpara dhe të fitojmë sa më shumë tituj. Nuk duhet të ndalojmë dhe të kënaqemi me atë që kemi fituar. Kjo është shumë e rëndësishme. Nuk mund të mendoj që tani se ku do të jem dhe çfarë do të bëj pas 30 vjetësh”, ka thënë Messi.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...